Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva TV- och videoproduktion, konsertverksamhet, festivalproduktion, musikproduktion, artistmanagement och bokning samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 75 | 124 | 389 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -4 524 | -2 165 | -1 268 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -4 601 | -2 586 | -1 481 |
| Årets resultat (tkr) | -4 601 | -2 586 | -1 481 |
| Summa tillgångar (tkr) | 13 195 | 11 587 | 10 523 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 75 | 124 | 389 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -4 524 | -2 165 | -1 268 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -4 601 | -2 586 | -1 481 |
| Årets resultat (tkr) | -4 601 | -2 586 | -1 481 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 9 578 | 8 378 | 7 378 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 3 617 | 3 209 | 3 145 |
| Tillgångar (tkr) | 13 195 | 11 587 | 10 523 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 12 358 | 9 604 | 8 596 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 838 | 1 983 | 1 927 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 13 195 | 11 587 | 10 523 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 939 | 736 | 661 |
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 80 | ||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 265 | 215 | 216 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 75 | 124 | 389 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 1 204 | 951 | 957 |
| Vinstmarginal | -6032.0% | -1746.0% | -326.0% |
| Soliditet | 93.7% | 82.9% | 81.7% |
| Kassalikviditet | 431.6% | 161.8% | 163.2% |
Nexar Group AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 5 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska bedriva TV- och videoproduktion, konsertverksamhet, festivalproduktion, musikproduktion, artistmanagement och bokning samt därmed förenlig verksamhet.